تبلیغات
تیزهوشان قاین - نمونه سوال دفاعی پایه دهم
نمونه سوال دفاعی پایه دهم 
درس8
م.ح.ع
شکلک های محدثه
فصل هشتم : صفحه 72 تا 79 کتاب
1-    اقتدار در فرهنگ نامه های فارسی به چه معنی آمده است؟ به معنی قدرت به رسمیت شناخته شده و یا توانمندی و یا توانا شدن آمده است .
2-    اقتدار را تعریف کنید. یعنی حکومت یا فرد از چنان مقبولیتی برخوردار باشد که نظر او در مسائل یا موضوعاتی که پیش می آید حرف آخر باشد و دیگران اطاعت کنند .
3-    منابع اقتدار را نام ببرید.  1- سیاسی  2- نظامی (دفاعی )  3- اقتصادی  4- فرهنگی
4-    اقتدار یعنی چه ؟ و با ارزشترین نوع اقتدار کدام است ؟  یعنی قدرت به رسمیت شناخته شده و با ارزشترین آن اقتدار در حوزه فرهنگ است .
5-    چرا اقتدار فرهنگی با ارزشترین نوع اقتدار است؟ زیرا از یک طرف اقتدار فرهنگی زمینه ساز اقتدار در سایر بخش ها است و از طرف  دیگر فرهنگ مبتنی برارزشهای الهی و متکی بر تفکر و تعقل و اخلاق و عمل صالح  در مواحهه  با سایر فرهنگها احساس ضعف و ناتوانی نمی کند.
6-    مهمترین ویژگیهای مفهومی اقتدار را نام ببرید و یکی را بدلخواه توضیح دهید. 1- مشروعیت 2- التزام طرفین 3- تناسب فرهنگی 44- حقانیت( توضیح موارد ویژگیهای اقتدار در صفحه 73 و 74 کتاب امده است.)
7-    شعار دفاعی کشور جمهوری اسلامی ایران در سطح بین المللی چیست؟(ما قصد کشور گشایی و تجاوز به حریم سایرکشورها را نداریم اما به هر تجاوزی قاطعانه پاسخ می دهیم .)
8- نمونه های از تولیدات داخلی که مظهر اقتدار دفاعی کشورمان هستند را نام ببرید .   1- تولید انواع موشکها   2- تولید انواع زیردریایی   3- ساخت ناوشکن    4- تولید انواع سلاح سنگین و نیمه سنگین    5- ساخت انواع پهپادها نظامی وشناسایی   6- ساخت انواع رادارها و بی سیمها     7- پرتاب ماهواره های امید ، طلوع ، فجر ، ظفر
9-    بنا به فرمایش مقام معظم رهبری هدف از تولید سلاح در جموری اسلامی ایران چیست ؟  هدف اصلی  دفاع و مقابله با دشمنان زورگو است و در غرب هدف از تولید سلاح  تجارت و افزایش ثروت کمپانی های تسلیحاتی است.
10-    به نظر شما نقش مردم در تقویت اقتدار دفاعی کشورمان چیست ؟  ( پاسخ بعهده دانش اموز )طبقه بندی: دهم ،  علوم تجربی،  ریاضی فیزیک،  علوم انسانی، 

تاریخ : 3 اسفند 95 | 10:07 ب.ظ | نویسنده : سجاد صفرزاده | نظرات

  • paper | سی پی | هیت شا